Na veletrhu CZECHBUS se představí téměř třicítka firem

Na začátku listopadu si určitě udělejte čas na návštěvu odborného veletrhu věnovaného autobusům. Ten se uskuteční na výstavišti v Praze - Holešovicích od 3. do 5.11. souběžně s veletrhem MADI travel market.

celý článek...


Podzimní sraz autobusů ve Vyškově

24. září proběhne v Muzeu letecké a pozemní techniky ve Vyškově celostátní sraz autobusů. Zúčastnit se mohou všechny typy autobusů od historických po moderní.

celý článek...


70 let trolejbusů v Plzni a 70 výletů s PMDP

70. výročí existence trolejbusové dopravy v Plzni je podpořeno vydáním průvodce „70 výletů s PMDP“, který představí krásy a zajímavosti okolí Plzně dostupné prostředky městské hromadné dopravy. Nechte auto doma a vydejte se s námi na výlet!

celý článek...


Nové tarify Pražské integrované dopravy (PID) od 1.7.2011

Na základě rozhodnutí Rady zastupitelstva hl. m. Prahy ze dne 17.5.2011 a z důvodu sjednocení cen jízdného v městské a příměstské dopravě a dále celkového zjednodušení Tarifu Pražské integrované dopravy dojde od 1.7.2011 k následujícím úpravám cen a struktury jízdného.

celý článek...


Velká zakázka ze Singapuru: Daimler Buses dodává do jihovýchodní Asie 300 městských autobusů značky Mercedes-Benz

Daimler Buses opět získal velkou zakázku a stal se dodavatelem celkem 300 městských autobusů Mercedes-Benz typu Citaro do Singapuru. Objednavatelem těchto 300 vozidel je dopravní podnik SBS Transit v Singapuru, který provozuje větší část veřejné autobusové dopravy v této metropoli s pěti miliony obyvatel. Jen samotná společnost SBS Transit investovala v posledních pěti letech do obnovy svého vozového parku více než 850 milionů singapurských dolarů (470 milionů Euro). Všech 300 městských autobusů Mercedes-Benz Citaro splňuje emisní normu Euro 5, vyrobeny byly v závodě EvoBus v Mannheimu (segmenty rámů a podvozků přitom byly vyrobeny v závodě EvoBus v Holýšově v České republice) a používat se budou v městské dopravě v Singapuru. Citaro je s téměř 32 000 jednotkami během pouhých dvanácti let výroby nejúspěšnějším městským autobusem všech dob.

celý článek...


Veletrh CZECHBUS

Středoevropský odborný veletrh autobusů a autobusové dopravy CZECHBUS je nový kreativní projekt s cílem vzbudit pozornost u odborného publika, pro které je veletrh určený. CZECHBUS je originální, nepozbývá nápaditost a je odlišný od ostatních veletrhů. Nabízí vystavovatelům nízké ceny, zajímavou možnost prezentace a silnou návštěvnickou účast.

celý článek...


Nový nízkopodlažní kloubový autobus na Mníšecku

Dopravce MARTIN UHER, s.r.o. zařadil do provozu na linky Pražské integrované dopravy již sedmý kloubový autobus. Zároveň rozšířil svůj vozový park o deváté nízkopodlažní vozidlo. Nový autobus bude provozován na linkách 317, 320 a 321 mezi Prahou, Mníškem pod Brdy a Dobříší.

celý článek...


Dva hybridní autobusy Mercedes-Benz byly nasazeny do provozu u společnosti Bremer Strassenbahn

Již od dubna mají cestující v Brémách možnost zažít nový způsob cestování na hlavních linkách městské dopravy společnosti Bremer Straßenbahn AG. Autobus Mercedes Benz Citaro G BlueTec Hybrid přijede na zastávku téměř bezhlučně a podobným způsobem pokračuje i při odjezdu ze zastávky. Za přítomnosti senátora Dr. Reinharda Loskeho, senátora pro životní prostředí, výstavbu, dopravu a evropské záležitosti, a Dr. Geralda Rausche, vedoucího projektu rozvoje elektromobility v Brémách/Olden¬¬burgu, byly dva první hybridní autobusy Mercedes-Benz určené pro město Brémy předány Thorstenem Gallem, zástupcem společnosti Mercedes-Benz Omnibusse, Michaelu Hünigovi, členu představenstva přepravní společnosti Bremer Straßen¬bahn AG odpovědnému za personální a sociální oblast.

celý článek...


Přichází nový Mercedes-Benz Citaro

Poté, co se prodalo více než 30 000 jeho exemplářů, získává známý bestseller Mercedes-Benz Citaro následovníka. Nový Mercedes-Benz Citaro díky řadě novinek v interiéru i exteriéru ještě zatraktivní městskou veřejnou autobusovou dopravu.

celý článek...


Mercedes-Benz Citaro získává ocenění „Nejlepší autobus“

Už počtvrté v řadě se stal Mercedes-Benz vítězem ankety „Nejlepší autobus“. Ankety se zúčastnilo více než 1 000 řidiček a řidičů autobusů. Odborný časopis „Busfahrer“ vycházející v Mnichově pořádá tuto anketu od roku 2007. Kritérii redakce pro hlasování byl vzhled, design, atraktivita, inovativnost, bezpečnostní prvky, kvalita provedení, pracovní místo řidiče, ovládání, jízdní vlastnosti, přívětivost pro cestující a výhled řidiče směrem ven i dovnitř. K výběru bylo nabídnuto celkem 21 autobusů evropských výrobců, z toho 12 zájezdových a 9 městských autobusů. Mercedes-Benz Citaro EEV skončil na špici městských autobusů. Čtenáře časopisu přesvědčil v kritériích vzhled, inovativnost, pracovní místo řidiče, jízdní vlastnosti a bezpečnost jízdy. Třetí místo obsadil velkoprostorový městský autobus CapaCity značky Mercedes-Benz. Cena „Nejlepší autobus“ byla šéfredaktorkou časopisu Bus¬fahrer Anne-Katrin Wieserovou předána Michaelu Göpfarthovi, řediteli Mercedes-Benz Omnibusse společnosti EvoBus GmbH na kongresu UITP v Dubaji.

celý článek...

1 29