Cyklobusy z Českých Budějovic

Již osmým rokem nabízí dopravní systém CYKLOTRANS možnost přepravit klienta spolu s jízdním kolem (ale i bez něj) do místa jeho zájmu nejen na území jižních Čech. V letošním roce zahajuje svou sezónu o víkendu 5. - 6. června.

celý článek...

Linky a spoje1. červen 2010, Petr Stibor

Pro přátele delfínů

Patříte mezi ty, které vítají na našich silnicích každý nový autobus s logem delfína na masce - Iveco – Irisbus? Společnost Iveco nabízí zprostředkovaně svým portálem IVECO Store nesčetné množství doplňků, oblečení, modelů s logem Irisbus.

celý článek...

Hry a modely20. květen 2010, Petr Stibor
CAR model

Autobusy do ruky

Při surfování na internetu jsme objevili portál CARmodel, kde nás zaujalo veliké množství modelů automobilů, ale hlavně autobusů. Sekce s modely je členěna tak, že zákazník má možnost během chvíle zjistit náhled, výrobce, velikost a cenu modelu. Nabídka je více než pestrá, nalezneme zde modely, které máme možnost běžně potkat na našich silnicích, a to modely autobusů Irisbus, ale i autokary Mercedes – Benz Travego a mnoho dalších. Velmi nás zaujal model Bova Futura 127 v měřítku 1:43, který zpracován do nejmenších detailů.
Hry a modely13. květen 2010, Petr Stibor

Jarní úlovek

Autobus SOR CN 10,5 Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova v provedení po faceliftu se nám podařilo zachytit při cestě na sever Čech.

fotogalerie...


Povolání na celý život

V dnešní době se již málokdy setkáme s tím, že se člověk drží jednoho povolání po celý svůj život. Jsou ale obory, kde tomu tak stále je - například v osobní přepravě. Pavel Mála z Týna nad Vltavou pracoval jako řidič již od svých 22 let. V 90. letech se rozhodl začít podnikat. Krok to byl velice odvážný a nebezpečný, nicméně se vyplatil a dnes jeho firma již 19. rokem provozuje autobusovou dopravu.

celý článek...

Rozhovory1. leden 2010, Petr Stibor

Solaris Urbino 18 v barvách ČSAD STŘEDNÍ ČECHY

Podle informací dopravce ČSAD STŘEDNÍ ČECHY a.s. budou zítra uvedeny do provozu 4 kloubové autobusy polského výrobce Solaris. Slavnostní akt se uskuteční v 9 hodin na Masarykově náměstí v Brandýse nad Labem za účasti starosty města. Autobusy budou sloužit na lince Brandýs nad Labem – Praha, Černý Most.
Aktuálně10. prosinec 2009, Petr Stibor


První minibusy u ČSAD JIHOTRANS

Během následujích dnů uvede největší přepravce v jižních Čechách, ČSAD JIHOTRANS a. s., do provozu dva nové minibusy Stratos LE 37 postavené na podvozku Iveco Daily. Tento vůz byl zkoušen v provozu na začátku letošního dubna.

celý článek...