MDT Slaný o.s.

Kladno získá historickou linku

Kladno je městem, které žilo spíše průmyslem a tak na běžné památky jak je známé nebylo moc místa. Paradoxně to byl právě průmysl, který začal psát historii tohoto města a vytvořil zde mnoho průmyslových památek a skvostů.

celý článek...

Historie6. červen 2011, Josef Šelepa

Nová pravidelná autobusová linka z Brna do Milána

Od 26.října 2010 je v provozu nová mezinárodní autobusová linka Brno - Praha - Č.Budějovice - Bolzano - Verona - Milano.

celý článek...

Linky a spoje1. listopad 2010, Josef Šelepa
Comett plus s.r.o.

Tábor zřídí vnitroměstskou linku MHD

Pětice nových autobusů doveze cestující z odlehlých částí města do centra a zpětV průběhu listopadu začne v Táboře fungovat vnitroměstská linka městské hromadné dopravy označená Tábor-střed.Autobusy na stlačený zemní plyn budou nabírat cestující nejen na Maredově vrchu, ale také na Novém a Starém Městě, zajedou do Čelkovic i na Lužnickou ulici.Právu to řekl místostarosta Martin Jirovský (Tábor 2020).

celý článek...

Novinky21. říjen 2010, Josef Šelepa

Pražská MHD má nováčka

Od 10. října 2010 zahájil provoz v rámci Pražské integrované dopravy (PID) nový autobusový dopravce ABOUT ME s.r.o. Jeho služeb budou mít cestující možnost využívat na autobusových linkách 295 a 297. Celkem tedy PID pro Vás zajišťuje již 18 dopravců.

celý článek...

Novinky14. říjen 2010, Josef Šelepa

Z Liberce na Slovensko od 14.10.2010 častěji

Od 14.10.2010 zoršířil dopravce ČSAD Liberec provoz na vnitrostátní lince 000334 Liberec-Praha-Brno-Bratislava-Nitra-Dudince.

celý článek...

Novinky14. říjen 2010, Josef Šelepa
Jen statistika, nebo zajímavé informace?

Když jsem minulý měsíc „brouzdal“ internetem nalezl jsem na stránkách jedné nejmenované nadnárodní dopravní společnosti informaci, že v České republice je velice roztříštěný a působí zde na 250 dopravních firem. Těžko říci, zda tato společnost měla na mysli dopravce celkově, nebo pouze dopravce zajišťující dopravu na pravidelných autobusových linkách. Tak či onak, zapátral jsem po informacích kolik dopravních firem pro Vás, cestující, v rámci České republiky zajišťuje dopravní obslužnost.

celý článek...

Zajímavosti18. září 2010, Josef Šelepa

Z Hájů na Smíchov za 20 minut

Ještě před několika týdny by tvrzení, že z pražské čtvrti Háje ležící na jedné straně břehu na pražský Smíchov, který leží na druhé straně, bude možné dostat za dvacet minut hromadnou dopravou, mohlo být vstupenkou do blázince. To je již dnes minulost. Od 1. října vyjíždí „jižní expres“ .

celý článek...

Novinky3. září 2010, Josef Šelepa

Změny autobusové dopravy v Libereckém kraji v důsledků povodní

Z důsledku povodňových škod dochází k omezení provozu na vybraných autobusových linkách v Libereckém kraji. Změna se dotkla celkem 13 autobusových linek.

celý článek...

Od 1. září z Hlinska do Liberce 2x denně

Od 1.9.2010 je zozšířen provoz na autobusové lince č.620888 Hlinsko-Chrudim-Pardubice-Hradec Králové-Jičín-Turnov-Liberec.

celý článek...


Deutsche Bahn dostal požehnání převzít britskou Arrivu

Deutsche Bahn získala svolení Evropské unie k převzetí britské autobusové firmy Arriva. Sloučená skupina bude největším přepravcem cestujících v Evropě.

celý článek...

1 2