Články


Ekologie dopravy v podání IVECO IRISBUS

Rádi jsme přijali pozvání na brunch na téma ekologie hromadné dopravy, spojený s prezentací městských autobusů Citelis Hybrid a Citelis CNG v prostředí golfového centra Golf Hostivař.

celý článek...


Testy autobusových nádraží - Příbram

V našem novém seriálu zaměřeném na kulturu a komfort cestování vám postupně představíme zajímavá místa České republiky, ovšem z poněkud jiného pohledu. Zaměříme se na kvalitu služeb poskytovaných na českých autobusových nádražích a dopravních terminálech. Ptáte se, proč zrovna toto? Autobusová nádraží a dopravní terminály totiž bývají tím prvním, s čím se setkáte po výstupu z autobusu, a také jsou tím posledním místem v dané lokalitě, kde trávíte poslední chvilky, něž se zase vydáte na cestu. Zajímá nás komfort a poskytované služby, které jsou na první pohled v řadě míst zcela odlišné, a to i přesto, že zrovna autobusové nádraží je to, co na cestujícího a potenciálního zákazníka udělá první dojem.

celý článek...

Isuzu Novo

Prázdninová návštěva u TURANCAR CZ

Autobusové noviny Vám přináší jako oficiálně první v České republice informace o novém autobusu výrobního závodu Anadolu Isuzu Otomotiv z Goebze, který na český trh dodává společnost TURANCAR CZ, s. r. o. - "Isuzu Novo". Při návštěvě společnosti TURANCAR CZ, s. r. o. jsme se zeptali pana Viktora Wiesnera, DiS. (jednatel společnosti) nejen na českou novinku Isuzu Novo, ale také na již zaběhlý autobus Isuzu Turquoise a nový městský autobus Isuzu Citimark.

celý článek...

fotogalerie...

Byli jsme při tom14. červenec 2010, Jan Veselý

Ohlédnutí za veletrhy Autotec a Autosalon

Letošní veletrhy Autotec a Autosalon v Brně přinesly řadu novinek ve všech oblastech včetně autobusů.

celý článek...


MAVE na AUTOTECu

Firma MAVE z Liptálu, český výrobce malých autobusů, předvedla v rámci AUTOTECu v Brně 100% nízkopodlažní autobus Fiat CiBus ENA 3Z Maxi v barvách Dopravního podniku města Brna pro až 6 vozíčkářů a vůz Citroën Berlingo v úpravě pro tělesně postižené.

fotogalerie...


AUTOTEC 2010: ženská krása

Malování na krásné ženské tělo je v poslední době čím dál tím oblíbenější. Této aktraktivní možnosti propagace využila v rámci veletrhu AUTOTEC i automobilka IVECO. Její modelky jsme požádaly o pózování před stánkem Autobusových novin. Za fotografii děkujeme Detlefovi Pötschovi z agentury Detlef Design.

Van Hool na AUTOTECu 2010

Belgický výrobce autobusů Van Hool představil v Brně velmi zajímavý model T 916 Astronef.

celý článek...

Tomáš Nechuta - Marketing Analysis Specialist Iveco Czech Republic, a. s.
 Z paluby autobusu Volvo 7700

AUTOTEC 2010 očima Jana Veselého

Dne 4. června 2010 jsem navšítil odborný den veletrhu užitkových vozů Autotec pro letošní rok spojeného s veletrhem osobních vozů Autosalon. V důsledku finanční krize byly oba veletrhy letos spojeny do jedné akce. Osobně jsem se jako redaktor Autobusových novin a snad i budoucí podnikatel v autobusové dopravě zajímal o výrobky autobusového průmyslu.

celý článek...

fotogalerie...Autobusové veterány na AUTOTECu? RTO a Leyland

Škoda 706 RTO společnosti ANVI TRADE a britský double-decker LEYLAND Titan na stánku Autobusových novin - jediní dva zástupci autobusových veteránů na letošním AUTOTECu. Zajímavý je rok výroby obou vozů - je totiž shodný: 1967.


Zachytili jsme při procházce po Brně

Se zájmem jsme v neděli 6. června v podvečer sledovali návrat historických tramvají z víkendové akce na oslavu 110 let elektrické tramvaje v Brně a 80 let brněnské autobusové dopravy. Zachytit se nám podařilo i autobusy: RTO a ŠL ze sbírek brněnského Technického muzea.
1 215