Články

AUTOR: FINANČNÍ NOVINY

Turancar CZ: Jeřábv Praze zvedl autobus do 50metrové výšky

Turancar CZ: Svědky netradičního kousku se dnes stali návštěvníci pražského Výstaviště, když mobilní jeřáb na prostranství před hlavním vchodem do areálu zdvihl skoro desetitunový autobus značky Isuzu téměř do padesátimetrové výšky. Úspěšný pokus o český rekord se uskutečnil v rámci zkoušek nestandardních vyprošťovacích prací v silniční dopravě.
Firmy a trhy13. květen 2011, Jan Veselý

Velká zakázka ze Singapuru: Daimler Buses dodává do jihovýchodní Asie 300 městských autobusů značky Mercedes-Benz

Daimler Buses opět získal velkou zakázku a stal se dodavatelem celkem 300 městských autobusů Mercedes-Benz typu Citaro do Singapuru. Objednavatelem těchto 300 vozidel je dopravní podnik SBS Transit v Singapuru, který provozuje větší část veřejné autobusové dopravy v této metropoli s pěti miliony obyvatel. Jen samotná společnost SBS Transit investovala v posledních pěti letech do obnovy svého vozového parku více než 850 milionů singapurských dolarů (470 milionů Euro). Všech 300 městských autobusů Mercedes-Benz Citaro splňuje emisní normu Euro 5, vyrobeny byly v závodě EvoBus v Mannheimu (segmenty rámů a podvozků přitom byly vyrobeny v závodě EvoBus v Holýšově v České republice) a používat se budou v městské dopravě v Singapuru. Citaro je s téměř 32 000 jednotkami během pouhých dvanácti let výroby nejúspěšnějším městským autobusem všech dob.

celý článek...

TURANCAR CZ - ISUZU NOVO

Autobus ISUZU NOVO směřuje do knihy rekordů

Společnost TURANCAR CZ si Vás dovoluje srdečně pozvat na jarní netradiční přátelské setkání s netradičním programem a netradičním pokusem „ISUZU PROMOTION - Novo v oblacích“ . Setkání se uskuteční ve středu 11.5.2011 od 10.00 do 15.00 hodin na venkovní ploše před Průmyslovým palácem na výstavišti v Holešovicích. K vidění budou všechny typy nabízených autobusů ISUZU, v rámci akce budou za více jak příjemné jarní ceny.

celý článek...

Firmy a trhy18. duben 2011, Jan Veselý

Dva hybridní autobusy Mercedes-Benz byly nasazeny do provozu u společnosti Bremer Strassenbahn

Již od dubna mají cestující v Brémách možnost zažít nový způsob cestování na hlavních linkách městské dopravy společnosti Bremer Straßenbahn AG. Autobus Mercedes Benz Citaro G BlueTec Hybrid přijede na zastávku téměř bezhlučně a podobným způsobem pokračuje i při odjezdu ze zastávky. Za přítomnosti senátora Dr. Reinharda Loskeho, senátora pro životní prostředí, výstavbu, dopravu a evropské záležitosti, a Dr. Geralda Rausche, vedoucího projektu rozvoje elektromobility v Brémách/Olden¬¬burgu, byly dva první hybridní autobusy Mercedes-Benz určené pro město Brémy předány Thorstenem Gallem, zástupcem společnosti Mercedes-Benz Omnibusse, Michaelu Hünigovi, členu představenstva přepravní společnosti Bremer Straßen¬bahn AG odpovědnému za personální a sociální oblast.

celý článek...


Přichází nový Mercedes-Benz Citaro

Poté, co se prodalo více než 30 000 jeho exemplářů, získává známý bestseller Mercedes-Benz Citaro následovníka. Nový Mercedes-Benz Citaro díky řadě novinek v interiéru i exteriéru ještě zatraktivní městskou veřejnou autobusovou dopravu.

celý článek...


Mercedes-Benz Citaro získává ocenění „Nejlepší autobus“

Už počtvrté v řadě se stal Mercedes-Benz vítězem ankety „Nejlepší autobus“. Ankety se zúčastnilo více než 1 000 řidiček a řidičů autobusů. Odborný časopis „Busfahrer“ vycházející v Mnichově pořádá tuto anketu od roku 2007. Kritérii redakce pro hlasování byl vzhled, design, atraktivita, inovativnost, bezpečnostní prvky, kvalita provedení, pracovní místo řidiče, ovládání, jízdní vlastnosti, přívětivost pro cestující a výhled řidiče směrem ven i dovnitř. K výběru bylo nabídnuto celkem 21 autobusů evropských výrobců, z toho 12 zájezdových a 9 městských autobusů. Mercedes-Benz Citaro EEV skončil na špici městských autobusů. Čtenáře časopisu přesvědčil v kritériích vzhled, inovativnost, pracovní místo řidiče, jízdní vlastnosti a bezpečnost jízdy. Třetí místo obsadil velkoprostorový městský autobus CapaCity značky Mercedes-Benz. Cena „Nejlepší autobus“ byla šéfredaktorkou časopisu Bus¬fahrer Anne-Katrin Wieserovou předána Michaelu Göpfarthovi, řediteli Mercedes-Benz Omnibusse společnosti EvoBus GmbH na kongresu UITP v Dubaji.

celý článek...

Bárta ve Vysokém Mýtě
Bárta ve Vysokém Mýtě

Návštěva Ministra dopravy v Iveco Czech Republic, a. s.

Dne 11. března navštívil Pardubický kraj Ministr dopravy pan Vít Bárta. Součástí jeho návštěvy byla i prohlídka výrobních provozů Iveco Czech Republic ve Vysokém Mýtě.

celý článek...

Firmy a trhy14. březen 2011, Jan Veselý
Citelis
Daily Way

První italský hybridní Citelis byl představen v Miláně

Hybridní autobus Citelis, první vozidlo společnosti Iveco Irisbus s nejnovějším pohonným systémem určeným pro italské silnice, byl představen na milánském náměstí Piazza Duomo v sobotu 29. ledna za přítomnosti milánského starosty Letizia Morattiho a Elia Catania, ředitele městského dopravního podniku ATM (Azienda Trasporti Milanesi).

celý článek...

DP

Bezplatná přeprava občanů nad 65 let v Mostě

MOST, (31. ledna 2011) – Po prvním měsíci, kdy Město Most ve spolupráci s DOPRAVNÍM PODNIKEM měst Mostu a Litvínova, a.s., zavedlo bezplatnou přepravu v prvním tarifním pásmu pro občany od 65 let věku s trvalým pobytem v Mostě, je patrné, že zájem o toto zvýhodnění mezi Mostečany neklesá. Do konce ledna si totiž nechalo nabít bezplatný roční kupon více než 5 600 občanů města Mostu.

celý článek...

Firmy a trhy31. leden 2011, Jan Veselý

EvoBus investuje 5,4 milionů eur do rozšíření autobusového výrobního závodu v Holýšově

V českém Holýšově se 24. ledna konalo slavnostní zahájení výstavby nové výrobní haly. Během oficiální akce stavbu symbolicky s rýčem v ruce zahájili Antonín Pazour, starosta města Holýšov, Andreas Peter, ředitel výrobního sdružení a inženýringu EvoBus GmbH a Reiner Springmeier, ředitel výrobního závodu Holýšov.

celý článek...

1 224