Články


Nové tarify Pražské integrované dopravy (PID) od 1.7.2011

Na základě rozhodnutí Rady zastupitelstva hl. m. Prahy ze dne 17.5.2011 a z důvodu sjednocení cen jízdného v městské a příměstské dopravě a dále celkového zjednodušení Tarifu Pražské integrované dopravy dojde od 1.7.2011 k následujícím úpravám cen a struktury jízdného.

celý článek...


Nový nízkopodlažní kloubový autobus na Mníšecku

Dopravce MARTIN UHER, s.r.o. zařadil do provozu na linky Pražské integrované dopravy již sedmý kloubový autobus. Zároveň rozšířil svůj vozový park o deváté nízkopodlažní vozidlo. Nový autobus bude provozován na linkách 317, 320 a 321 mezi Prahou, Mníškem pod Brdy a Dobříší.

celý článek...


Změna systému zastávek na znamení

Také Vás zaskočilo, že mnohé zastávky v Praze a okolí jsou najednou "na znamení"? Nový systém, který se osvědčil i v jiných městech má zrychlit dopravu. Nově také nemusí cestující na autobus mávat.

celý článek...

Trasa linky 296

Nová midibusová linka 296 propojí Prahu 10, 14, 15 a 20

V rámci projektu midibusových linek pro zlepšení dostupnosti zdravotnických zařízení na územíhl. m. Prahy bude od 12.12.2010 zavedena nová midibusová linka 296, která zajistí dopravníobsluhu léčebného a rehabilitačního střediska ve Chvalech, zlepší dopravní dostupnost spádovýchměstských částí s úřadem správního obvodu Prahy 15 a propojí tři významné železniční tratě navýchodě Prahy.

celý článek...


Nová pravidelná autobusová linka z Brna do Milána

Od 26.října 2010 je v provozu nová mezinárodní autobusová linka Brno - Praha - Č.Budějovice - Bolzano - Verona - Milano.

celý článek...

Linky a spoje1. listopad 2010, Josef Šelepa

Změny autobusové dopravy v Libereckém kraji v důsledků povodní

Z důsledku povodňových škod dochází k omezení provozu na vybraných autobusových linkách v Libereckém kraji. Změna se dotkla celkem 13 autobusových linek.

celý článek...

Od 1. září z Hlinska do Liberce 2x denně

Od 1.9.2010 je zozšířen provoz na autobusové lince č.620888 Hlinsko-Chrudim-Pardubice-Hradec Králové-Jičín-Turnov-Liberec.

celý článek...


Nový brdský cyklobusy vyjíždí již od června

Na linku cyklobusu PID z Dobřichovic do Kytína vyjíždí od začátku června 2010 nový cyklobus, který provozuje dopravce Martin Uher. Vůz má číslo 1137, je z typové řady Karosa B 951 a pochází z roku 2003. Třídveřový cyklobus vznikl přestavbou z původního vozu, se kterým se mohli cestující nejčastěji setkat na linkách 255 a 314.

celý článek...


Cyklobusy z Českých Budějovic

Již osmým rokem nabízí dopravní systém CYKLOTRANS možnost přepravit klienta spolu s jízdním kolem (ale i bez něj) do místa jeho zájmu nejen na území jižních Čech. V letošním roce zahajuje svou sezónu o víkendu 5. - 6. června.

celý článek...

Linky a spoje1. červen 2010, Petr Stibor

Brdský cyklobus opět vyráží

V sobotu 3. dubna 2010 vyjede na svoji trasu Cyklobus - tradiční pomocník cyklistů, kteří rádi vyrážejí do brdských lesů a okolí. Zvláštní linka se speciálně upraveným autobusem vyráží již osmým rokem v trase Dobřichovice, nádraží – Mníšek pod Brdy – Kytín a pomáhá tak vyvézt cyklisty od vlaku v údolí Berounky do brdských vrchů.

celý článek...

1 214