Články

Dopravci stříhají směrové cedule

Od 1. 7. 2010 stříhá většina dopravců v ČR cedule označující směr jízdy autobusu a také nácestné zastávky. Příčinou je novela zákona č.111/1994 sb.o silniční dopravě (novela zákonem 194/2010 sb.) Tuto změnu již mohli někteří čtenáři zaznamenat a jistě se nejeden z Vás podivil nad touto "novinkou".

celý článek...

Označník12. srpen 2010, Josef Šelepa
měšec.cz

měšec.cz: Řidičské průkazy pro profesionály: předražené a plné byrokracie

Cesta za volant nákladního automobilu či autobusu je dnes velmi náročná, zdlouhavá a rovněž velmi drahá.

celý článek...

Označník18. červenec 2010, Jan Veselý

...dnes na téma: Konkurenční boj

Vážení čtenáři on-line deníku ze světa autobusů "Autobusové noviny", dovolte mi se zase po čase zamyslet nad určitou problematikou, dnes na téma "konkurenční boj". Jistě se každý z nás již s konkurenčním bojem setkal. Osoba X pracuje v určité oblasti...zvládá ji celkem skoro monopolně. Najednou se z ničeho nic objeví osoba Y, která vstoupí do stejné oblasti. Je logické, že se to osobě X nelíbí, ale již není logické, že osoba X začne osobu Y očerňovat. Samozřejmě, že osoba Y jako nová mladá udělala několik chyb při svých začátcích, ale to neznamená, že dělá chyby pořád. Osoba X využije chyby osoby Y nejdříve osobním útokem, poté útokem veřejným. Od osoby Y vyjde upřímně myslící omluva za uskutečněnou chybu a čas jde dál.

celý článek...

Označník22. červen 2010, Jan Veselý

Jablkový autobus z Holiday Worldu

O další přírůstek do sbírky autobusů se zasloužili tvůrci z Czech Carving Studia na veletrhu Holiday World 2010. Škoda jen, že jeho životnost je v porovnání klasickým autobusem výrazně kratší :).
Označník5. únor 2010, Daniel Srb

Veselá i veselá příhoda z autobusu :-D

Veletrh Regiontour 2010 byl moc vydařený. Když jsem se svým kolegou Martinem Pelánem opouštěl areál BVV, byl jsem celkem unavený. V rukách jsme každý měli několik tašek naplněných různými materiály a propagačními předměty. Kousek od nás jsme objevili autobusovou zastávku MHD Riviéra. Sotva jsme přišli na nástupiště, objevil se v dáli autobus číslo 84. Rychle jízdenky, rychle nastupovat.

celý článek...

Označník19. leden 2010, Jan Veselý

Veselé autobusové Vánoce a šťastný nový rok 2010

Ať se letošní vánoční svátky vydaří podle vašich představ, ať je prožijete v klidu a pohodě s těmi, které máte rádi - to vám přeje redakce Autobusových novin. Rok 2010 ať je pro vás plný radosti a štěstí.
Označník24. prosinec 2009, Daniel Srb

Výcvik u konce

Ve spolupráci s pražskou autoškolou Autocentrum PIMES se mi po řidičském oprávnění skupiny C podařilo úspěšně absolvovat výcvik k získání skupin D + E. Jízdy probíhaly na voze Karosa LC736.
Označník13. listopad 2009, Daniel Srb


Výcvik pokračuje

Včerejšek - pro mne plný nervozity - se nesl ve znamení zkoušek k získání řidičského oprávnění skupiny C (nákladní vozy), tedy už jen malý krůček k řidičáku na autobus. S vozem Iveco EuroCargo jsem se během jízd sžil a postupně si zvykl i na poněkud větší rozměry auta. Oceňuji přátelský a současně profesionální přístup pracovníků pražské autoškoly PIMES, v níž můj výcvik probíhá, a těším se na další zážitky, o něž se s vámi budu moci podělit.
Označník6. srpen 2009, Daniel Srb

Autoškola volá

Psát o autobusech a přitom nemít možnost se v žádném projet za volantem, to je samozřejmě velmi nepříjemné. Proto jsem se rozhodl pro absolvování autoškoly a získání řidičských oprávnění C a D. Výcvik je prováděn ve spolupráci s Autocentrem PIMES, vyhlášenou autoškolou, sídlící v Praze 10. Prozatím mám za sebou první kilometry v nákladním voze Iveco EuroCargo. Zkušenosti a postřehy naleznete v dalších článcích.
Označník15. červen 2009, Daniel Srb

Se Student Agency autobusem až na tropický ostrov

Student Agency nabízí zájezdy na tropický ostrov. Nebudeme vám představovat autobus, který je současně i zaoceánskou lodí, jelikož tropický ostrov se dá najít i kousek od Berlína. Pravidelné zájezdy vás žlutým autobusem zavedou na místa kde můžete relaxovat, plavat, ležet na písečné pláži nebo se spustit z nejvyššího tobogánu v Německu. Fotografie autobusu u bývalé haly na výrobu vzducholodí, která je přestavěná na velký aquapark, vám právě nyní přinášíme.

celý článek...

1 25