ČlánkyMapFactor Navigator FREE

Firma MapFactor představuje nejžhavější novinku letošního roku – navigace zdarma - mapFactor Navigator FREE. Jedná se o navigační software na základě profesionální navigace Navigator 10 vyvinuté firmou MapFactor a mapových podkladů OpenStreetMaps. Produkt mapFactor Navigator FREE je poskytován pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0

celý článek...

Technika31. srpen 2010, Daniel Srb

Reakce Irisbus Iveco na koncepci BHNS: Crealis

Odpovědí společnosti Irisbus Iveco na koncepci BHNS (Bus à Haut Niveau de Service = autobusová doprava se službami na vysoké úrovni, metrobus) je model Crealis, vyvinutý s cílem zvýšení dopravní obslužnosti prostřednictvím jednotného přístupu týkající se a zahrnující infrastrukturu, vozový park, provoz a služby.

celý článek...

Technika2. červenec 2010, Daniel Srb

Nový hybridní autobus Citelis: spotřeba nafty a emise CO2 sníženy o 20 až 30 %

Iveco Irisbus posunul své výrobky Citelis, Crealis a Crealis Neo v délkách 12 m a 18 m o úroveň výše a vybavil je hybridním pohonem – novou generací pohonů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Tato technologie v sobě kombinuje menší naftový motor a elektromotor i funkci start-stop.

celý článek...

Technika1. červenec 2010, Daniel Srb

FUNTORO: Jako v Business Class

Už jste zažili rozdíl mezi ekonomickou a business třídou při cestování autobusem? Pokud zatím ne a rádi byste, musíte změnit dopravce nebo ještě lépe kontinent. Odlišnosti u nás totiž tak velké nejsou. V letadlech rozdíly fungují – pohodlnější sedadla, více místa, odlišný jídelní lístek, doplňkové služby. Podívat se na video či film lze i v turistické třídě. Ale zkuste si vybrat jiný film, než na který se dívá váš soused. Nemožné? V autobusech, vlacích a jiných dopravních prostředcích vybavených nejnovějším videosystémem FUNTORO to již možné je. Žádná fikce. Realita.

celý článek...

Technika16. červen 2010, Daniel Srb

Autotec Prix 2010 pro MOLPIR

Společnost MOLPIR představila na veletrhu Autotec 2010 v Brně novinku - individuální multimediální systém (MOD) pro zájezdové a luxusní autobusy. MOD systém FUNTORO byl poprvé v Evropě představen v plné digitální verzi a ihned při své premiéře získal hlavní cenu v soutěži o technicky nejzajímavější exponát veletrhu – Autotec Prix 2010 v kategorii - Díly, komponenty, příslušenství.

celý článek...

Technika9. červen 2010, Daniel Srb
Map Factro - GPS ACTIS 7

ACTIS 7 TRUCK

Na našem trhu je nová, doposud největší, přenosná navigace ACTIS 7 Truck, která je dílem českého výrobce MapFactor. Tento profesionální navigační přístroj s předinstalovaným zdařilým softwarem Pocket Navigator 10 má sedmipalcový displej s rozlišením 800 × 480 bodů. Ten je dvojnásobně větší než u běžných přístrojů a může sloužit i jako monitor pro couvací kameru nebo video přehrávač. Při koupi navigace navíc získá každý zákazník bezplatnou aktualizaci map na 3 roky, což dnes není zvykem ani u velkých světových výrobců navigací.

celý článek...

Technika29. květen 2010, Jana Ptáčková
Mercedes

Autobusy Mercedes-Benz splňují normu pro výfukové plyny EEV i bez filtru částic

Autobusy Mercedes-Benz pro zájezdovou a městskou dopravu se budou do budoucna nabízet v ještě ekologičtějším provedení. Nad rámec osvědčené dieselové technologie BlueTec 5 máme autobusy nyní i v provedení EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle). Nepovinná norma pro výfukové plyny EEV představuje v současné době nejnáročnější evropský standard výfukových emisí, jehož mezní hodnoty leží pod hodnotami normy Euro 5. To znamená ještě méně škodlivých exhalací. Co se týká například emise částic, jde o snížení o zhruba 30 % bez zvýšení spotřeby paliva. Mimořádné na tom je, že tohoto výsledku se dosahuje výhradně na základě opatření provedených uvnitř motoru bez dodatečného filtru částic u motorů Mercedes-Benz BlueTec. Dosud dosahovaly motory BlueTec nepovinný standard výfukových emisí EEV kombinací technologie SCR (Selective Catalytic Reduction – selektivní katalytické redukce) a dodatečného filtru částic. Tento systém je i nadále možné dodat.

celý článek...

Technika12. květen 2010, Jana Ptáčková

Ford Transit překonal metu 6 milionů vyrobených vozů

Legendární užitkový automobil Ford Transit slaví další významný úspěch: z montážní linky závodu Ford-Otosan v tureckém Kocaeli dnes sjel vůz s pořadovým číslem 6.000.000.

celý článek...

Technika30. duben 2010, Daniel Srb

Nový příměstský autobus se již brzy objeví na českých silnicích

Společnost Turancar Praha v těchto dnech představila poprvé v České republice nový model příměstského autobusu ISUZU CITIMARK. Týdenní prezentační akce je předpremiérou pro nadcházející mezinárodní veletrh AUTOTEC v Brně. Poprvé jsmemohli u nás vidět autobusy značky ISUZU před pěti lety, kdy společnost Turancar zahájila prodej modelu TURQUOISE. Ve své kategorii se stal nejrozšířenějším autobusem na trhu díky atraktivnímu provedení a příznivé ceně, vysloužil si tak přiléhavou přezdívku „nejmenší z dospělých“.

celý článek...

Technika29. duben 2010, Daniel Srb

Optimalizujte provoz vašich autobusů

Moderní autobusová doprava je čím dál více propojována s IT technologiemi, které mají zásadní vliv na organizaci práce, na efektivitu přeprav a personální práci. Systémová řešení přinášejí nabízí mnohem více zpřesnění v jednotlivých úkonech a eliminují „lidský faktor“. Řešení jako například GX BUS objektivizují práce v autobusové přepravě a přinášejí nemalé efekty v úsporách i pro samosprávu.

celý článek...

Technika19. duben 2010, Daniel Srb
1 213