Články


70 let trolejbusů v Plzni a 70 výletů s PMDP

70. výročí existence trolejbusové dopravy v Plzni je podpořeno vydáním průvodce „70 výletů s PMDP“, který představí krásy a zajímavosti okolí Plzně dostupné prostředky městské hromadné dopravy. Nechte auto doma a vydejte se s námi na výlet!

celý článek...


Voňavé autobusy v Praze

V době od 7.2. do 6.3.2011 probíhá v Praze avízovaný testovací provoz projektu Voňavé autobusy. Projeďte se linkou 125 a poznejte rozdíl...

celý článek...

Jen statistika, nebo zajímavé informace?

Když jsem minulý měsíc „brouzdal“ internetem nalezl jsem na stránkách jedné nejmenované nadnárodní dopravní společnosti informaci, že v České republice je velice roztříštěný a působí zde na 250 dopravních firem. Těžko říci, zda tato společnost měla na mysli dopravce celkově, nebo pouze dopravce zajišťující dopravu na pravidelných autobusových linkách. Tak či onak, zapátral jsem po informacích kolik dopravních firem pro Vás, cestující, v rámci České republiky zajišťuje dopravní obslužnost.

celý článek...

Zajímavosti18. září 2010, Josef Šelepa

Dobrovolný závazek výrobců městských a zájezdových autobusů týkající se montáže požárních hlásičů

Podle oficiálních statistik jsou městské a zájezdové autobusy nejbezpečnějším dopravním prostředkem v osobní dopravě. Přední evropští výrobci městských a zájezdových autobusů však společně chtějí bezpečnost dále zvyšovat a pomocí vhodných opatření reagovat na rostoucí citlivost cestujících, pokud jde o protipožární ochranu.

celý článek...


Sedět je umění

Sedíme v kanceláři, u jídla, v kině … a taky v autobuse. Mnoho bolestí zad a hlavy je způsobeno právě i nesprávným držením těla vsedě.
Nesprávné dlouhodobé sezení ovlivňuje držení těla, přetěžuje svalový a vazivový systém, zvyšuje tlak na meziobratlové ploténky... Při uvolněném sedu se pánev sklápí dozadu, bederní lordoza (přirozený oblouk bederní páteře, který směřuje dopředu) se oplošťuje, hrudní páteř se vyklenuje dozadu (kulatá záda). Dochází k předsunu hlavy, k předsunutému držení ramen – ramena „trčí“ dopředu, omezenému dýchání, stlačení břišních orgánů, ke svalové dysbalanci…

celý článek...

Citaro

Citaro v Guinnessově knize rekordů

Kapacita 123 osob a celková délka 20,03 metru umožnila zápis největšího ambulančního vozidla světa, velkoprostorové sanitky na bázi kloubového autobusu Mercedes-Benz Citaro, do Guinessovy knihy rekordů.

celý článek...

Zajímavosti7. říjen 2009, Daniel Srb
Najdete autobus?

Autobusy jsou všude – i na BIOjarmarku

Ano, je to tak. Jak titulek napovídá, objevili jsme autobusy i na akci, která s dopravou nikterak nesouvisí a to na BIO jarmarku v Toulcově dvoře v Praze. Bio jarmark je již tradiční akce pořádaná v eko centru Toulcův dvůr a prezentuje se na ní řada firem prodávajících bio kosmetiku i bio potraviny, ale i mnoho dalších přírodních či dárkových předmětů.

celý článek...

Zajímavosti18. září 2009, Daniel Srb
Sdružení automobilového průmyslu

Sdružení automobilového průmyslu připravuje projekt zaměřený na vzdělávání žáků středních škol

Pracovní skupina Sdružení automobilového průmyslu (Sdružení AP) pod vedením Vadima Petrova (TPCA Czech) od začátku roku 2009 pracuje na přípravě projektu zaměřeného na vzdělávání žáků středních škol. Projekt má pracovní název „Systémová aplikace odborných znalostí firem Sdružení AP do osnov středních škol s technickým zaměřením“ s tím, že se předpokládá využití strukturálních fondů Evropské unie.

celý článek...

Zajímavosti20. duben 2009, Daniel Srb
Sdružení automobilového průmyslu

Podpora technickému školství v ČR

Dlouhodobý problém českého odborného školství - zajišťovat dostatek kvalifikovaných mladých odborníků pro výkon technických povolání - se rozhodlo Sdružení automobilového průmyslu (Sdružení AP) společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a zřizovateli škol systematicky řešit. Od roku 2003 se tento systém spolupráce rozvíjí v rámci projektů Vzdělávací agentury Kroměříž pod názvy IQ Auto a následně IQ Industry. Hlavními pilíři těchto projektů je vybudovat širokou partnerskou základnu škol, firem a úřadů práce na území celé ČR formálně upravenými partnerskými smlouvami s definovanými rolemi jednotlivých partnerů.

celý článek...

Zajímavosti19. duben 2009, Daniel Srb
Tablobus

Tablo + autobus = tablobus

Maturitní tablo jako nástěnka za výlohou obchodu? Ani náhodou, rozhodli jsme se už před rokem v naší třídě G4 oboru Virtuální grafika na SŠ aplikované kybernetiky s.r.o. v Hradci Králové. A tak vznikla myšlenka „Tablobusu“.

celý článek...

Zajímavosti4. únor 2009, Daniel Srb
1 25